Osäker på vem du ska kontakta? Tveka inte att maila oss alla på kansliet! E-mail: kansli@nullsduf.se

Det är vi som jobbar på SDUF. Vi är tvåspråkiga – och tar emot frågor, idéer och samtal på både teckenspråk och skriven svenska. Du kan välja att använda t ex Skype eller Facebook Messenger för att ta kontakt direkt med oss på teckenspråk.
Många idag föredrar också snabbare och enklare kommunikationssätt än e-mail, som Facebook. Därför har vi på kansliet egna Facebook-konton där du kan lätt nå oss för små eller stora frågor.
 .

SDUF:S ANSTÄLLDA

Fredrik, Mia, Johanna, Sofia, Tahir, Jiin, Olivia och Carolina. Saknas på bild: Angelina

 

FÖRBUNDSKANSLIET

Generalsekreterare
TJÄNSTLEDIG fram till 31 dec 2018

Alexandra Polivanchuk
alexandra@nullsduf.se
0760-24 37 85 (SMS eller Whatsapp)

Ansvarsområden: Intresssepolitiska frågor, elevdemokrati, projekt, samverkan med andra organisationer och föreningar
samt externa kontakter både på lokal, riks- och internationell nivå

 

Verksamhetsansvarig

Sofia Nilsson
sofia@nullsduf.se
+46735 287 971 (SMS eller Whatsapp)
Skype: SofiaSDUF (boka tid via SMS eller mail)
Facebook: Sofia Nilsson Sduf
Jobbar inte på onsdagar

Ansvarsområden: Läger, kurser och annan verksamhet,
ungdomsklubbar, elevdemokrati, SDUF:s sidor i Dövas tidning samt SDUF:s hemsida

Ekonomiadministratör

Tahir Mohammed
tahir@nullsduf.se
Skype: tahir.sduf1506
Bildtelefon: 0406146985 (T-meeting)

Ansvarsområden: Ekonomi, administration och bokningar (t ex resor)

 

PROJEKTET VI SKA MED

Projektledare (föräldraledig)

Ellinor Persson
ellinor@nullviskamed.se

14440769_643287932515516_6755044741586201024_n

 


T.f. projektledare 

Mia Modig
mia@nullviskamed.se
0760344431

 

Medarbetare

Johanna Söderström
johanna@nullviskamed.se

[colums count=’2′]

 

Kommunikatör

Angelina Nyström
angelina@nullviskamed.se
0723277585

 

 

Projektadministratör

Fredrik Lundgren
fredrik@nullviskamed.se
0735093502

 

 

PROJEKTET BARN- OCH UNGDOMSJOUR PÅ TECKENSPRÅK


Projektledare

Carolina Ekström
carolina@nullboujt.se

Volontäransvarig

Jiin Najar
jiin@nullboujt.se

 


Webbansvarig

Olivia Renner Balkstam
olivia@nullboujt.se

 

Besökadress och postadress: 
Sveriges Dövas Ungdomsförbund
Rissneleden 138, 6 tr
174 57 Sundbyberg
(ca 5-10 min promenad från tunnelbanestationen Rissne) – OBS – mycket vägbygg den vägen just nu!