Osäker på vem du ska kontakta? Tveka inte att maila oss alla på kansliet! E-mail: kansli@nullsduf.se

Det är vi som jobbar på SDUF. Vi är tvåspråkiga – och tar emot frågor, idéer och samtal på både teckenspråk och skriven svenska. Du kan välja att använda t ex Skype eller Facebook Messenger för att ta kontakt direkt med oss på teckenspråk.
Många idag föredrar också snabbare och enklare kommunikationssätt än e-mail, som Facebook. Därför har vi på kansliet egna Facebook-konton där du kan lätt nå oss för små eller stora frågor.

.

Generalsekreterare

Alexandra Polivanchuk
alexandra@nullsduf.se
0760-24 37 85 (SMS eller Whatsapp)

Ansvarsområden: Intresssepolitiska frågor, elevdemokrati, projekt, samverkan med andra organisationer och föreningar
samt externa kontakter både på lokal, riks- och internationell nivå

 

Verksamhetsansvarig

Sofia Nilsson
sofia@nullsduf.se
+46735 287 971 (SMS eller Whatsapp)
Skype: SofiaSDUF (boka tid via SMS eller mail)
Bildtelefon: sofia.nilsson@nullmymxx.se (boka tid
via SMS eller mail)
Facebook: Sofia Nilsson Sduf
Jobbar inte på onsdagar

Ansvarsområden: Läger, kurser och annan verksamhet,
ungdomsklubbar, elevdemokrati, SDUF:s sidor i Dövas tidning samt SDUF:s hemsida

Sofia

Tahir

Ekonomiassistent

Tahir Mohammed
tahir@nullsduf.se
Skype: tahir.sduf1506
Bildtelefon: 0406146985 (T-meeting)

Ansvarsområden: Ekonomi, administration och bokningar (t ex resor)

PROJEKTET ”VI SKA MED”

Projektledare

Ellinor Persson
ellinor@nullviskamed.se
+4676-0344431 (SMS eller Whatsapp)
Skype: Viskamed

Ansvarsområden: Projektledare för
arbetsmarknadsprojektet ”Vi ska med”,
som SDUF har tillsammans med DBU
och UH

14440769_643287932515516_6755044741586201024_n

 

Jennie Johansson - Viskamed


Medarbetare 

Jennie Johansson
jennie@nullviskamed.se
Whatsapp: +4672-3277585

 

 

Medarbetare

Teresia Lindberg
teresia@nullviskamed.se
Whatsapp: +4672-3277889

Teresia Lindberg - Viskamed

 

Besökadress och postadress: 
Sveriges Dövas Ungdomsförbund
Rissneleden 138, 5 tr
174 57 Sundbyberg
(ca 5-10 min promenad från tunnelbanestationen Rissne)